سریال Game of Thrones و فعالیت‌های استارتاپی

سریال Game of Thrones از سریال‌های محبوب من است. فصل ۳ آن الان در حال پخش در آمریکا و دیگر نقاط جهان است.
 
این سریال به وقت ایران دوشنبه‌ها صبح بخش می‌شود، نکته بسیار جالب اینکه تا دوشنبه عصر زیرنویس پارسی آن قسمت از سریال- که به صورت سخت و زحمت‌دار شنیداری تهیه شده- دست‌کم توسط ۳-۴ تیم آماده می‌شود و در دسترس قرار می‌گیرد.
 
البته این سریال تنها نیست و بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های دیگر هم هستند که توسط بچه‌های علاقه‌مند و فعال زیرنویس می‌شوند.
به‌راستی خوشحالم که دوستان اینقدر فعالی داریم.
 
و بدون اغراق حسودی می‌کنم که چرا چنین آدم‌های به قول معروف پایه‌ای در زمینه فعالیت‌های استارتاپی نداریم یا خیلی خیلی کم داریم.
 
جنبش استارتاپ‌ها مدتی است که آغاز شده و اکوسیستم کارآفرینی آن در حال شکل‌گیری است ولی به شدت از کمبود محتوا رنج می‌برد ،و مشارکت و همکاری بسیار بیشتری را می‌طلبد.
 
برای نمونه تعداد زیادی فیلم و ویدئوی مرتبط در زمینه استارتاپ‌ها هست که نیاز به زیرنویس کردن دارند. (مثلا نوشته «فیلم‌هایی که هر کارآفرین باید ببیند» را ببینید.)
 
البته منظورم فقط فیلم، ویدئو و زیرنویس کردن نبود و به روش‌های بسیاری می‌توان برای این منظور محتوا تهیه کرد.
 
لطفا به میدان بیایید.
 
ما همچنین یک گروه به نام استارتاپ ایرانی (اینجا) ساخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنم که عضو شوید و پس از آنکه عضویت شما پذیرفته شد دوستان علاقه‌مند خود را نیز دعوت نمایید. (اینجا)

 

می خواهید بار دیگر که مطلبی نوشته شد، آگاه گردید؟ عضو خوراک (feed) این بلاگ شوید.

می‌توانید توییت‌های پارسی من درباره استارتاپ‌ها را@ghanemzadeh (اینجا) دنبال کنید.

5 Responses to “سریال Game of Thrones و فعالیت‌های استارتاپی”

 1. ایمان جان
  تا حالا کارهای خوبی انجام شده ولی مشخصه که کافی نیست. به قول معروف یه دست صدا نداره.
  همه ما باید مشارکت کنیم؛ همه ما.
  هرچقدر و هرکاری که می‌تونیم بکنیم.

 2. اگر استارتاپ ها را محدود به حوزه فناوري اطلاعات كنيم. به نظر من هنوز ميزان رشد فناوري اطلاعات در عموم جامعه ايران آن قدر ناچيز است كه نياز به ايده نو به معناي استارتاپ كم است.
  در حال حاضر جامعه نياز به دريافت نسخه هاي كاملتر،‌ بروز تر و بهتر از همان ايده هاي قديمي دارد.
  به عبارت ساده هنوز آن قدر كه مي توان يك شركت موفق بر پايه يك سيستم حسابداري بنا نمود نمي توان بر پايه يك ايده نو بنا كرد.

 3. شبنم

  من در زمينه تهيه زير نويس آماده همكاري هستم.و خيلي علاقه مندم.در صورت تمايل به آدرس ايميل من پيغام بديد. ممنون

 4. farid

  متاسفانه با این وضعیت اینترنت شدنی نیست! اول باید بستر برای جذب افراد علاقمند فراهم باشه. به عبارت دیگه با این سرعت کسی ویدیو نگاه نمیکنه :دی

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>